Při procházce v ulici Pod Rozhlednou můžeme dnes vytušit stopy dalších letních vilek ve více či méně přestavěných podobách. O kousek dál v ulici (Pod Rozhlednou 13) si zde vilu jako jeden z prvních pořídil primář jihlavské nemocnice a lékař tabákové továrny ve Srázné ulici, MUDr. Anton Nietsch (1864–1935). Hned vedle vily Karoly můžeme dnes již pouze v obrysech vytušit původní podobu vily Thesa (Pod Rozhlednou 17), která zde stojí od roku 1889 a patřila obchodníkovi se střižným zbožím Josefu Seemannovi. Nejlépe rozeznáme vilu Karola od jihlavského stavitele Ignaze Langa z roku 1906. Stojí zkraje ulice, hned vedle parkoviště u krematoria. Majitel vily Ignaz Lang byl významným jihlavským stavitelem a stavebním podnikatelem. Vilu nazval podle své nejstarší dcery, jejíž jméno je dodnes napsáno na fasádě. Ani této třípodlažní nepodsklepené stavbě nechyběla věžička a dřevěná veranda s prosklenými stěnami, kterou však v šedesátých letech majitelé nechali obezdít. V přízemí byl pokoj domovníka, lázeň a tři pokoje. V prvním patře pak ložnice majitelů, pokoje jejich dcery a syna, jídelna, kuchyně a prosklená veranda.
Ignaz Lang (1845–1927) patřil do rozvětvené rodiny jihlavských stavitelů a zednických mistrů Langů. Byl mimo jiné projektant a majitel několika výstavných nájemních domů v Jihlavě, postavených v devadesátých letech 19. a na počátku 20. století severně a severozápadně od historického jádra v dnešních ulicích Legionářů, Bezručova, Tyršova, Mahlerova a Vrchlického, ale také v jižně položené ulici Brněnské. Bratři Ignaz a Franz Langovi společně navrhli v Jihlavě vilu pro Johanna I. Christa na Vrchlického ulici č. 1.
Vilu Karolu po válce jako zkonfiskovaný německý majetek spravovala národní správa. V roce 1961 zde bylo uváděno pět bytových jednotek. Vila dodnes slouží k bydlení.
JL